Obsah

Informace k zápisu do živnostenského portálu

Typ: Informace z úřadu
Informace k zápisu do živnostenského portálu 1Živnostenské úřady evidují dotazy podnikatelů ohledně zápisu do živnostenského portálu prezentovaného na webových stránkách http://zkcr.webnode.cz (Živnostenská komora). Jako provozovatel tohoto „rejstříku“ je uvedena společnost OFFICE POINT s.r.o. s uvedením Živnostenská komora České Republiky.

Krajský živnostenský úřad vylučuje spojitost s touto aktivitou privátního subjektu a potvrzuje, že tato nemá vazbu na zákonně povinnou registraci v informačním systému registru živnostenského podnikání.

V případě živnostenského portálu se jedná o nabídku úplatného zápisu s pravidelnou aktualizací dat, kdy tento zápis není povinný.

Pro doplnění krajský živnostenský úřad uvádí, že vydáním živnostenského oprávnění jsou data o podnikateli a jeho podnikatelské činnosti automaticky a zdarma zapsána do informačního systému registru živnostenského podnikání – živnostenského rejstříku, kde je možné vyhledat informace o jakémkoliv podnikateli, který podniká podle živnostenského zákona.

Živnostenský rejstřík je informačním systémem veřejné správy, jehož správcem je Živnostenský úřad České republiky a provozovateli jsou pouze obecní živnostenské úřady a krajské živnostenské úřady.

Veřejnou část živnostenského rejstříku naleznete na internetových stránkách http://www.rzp.cz .

 

Tuto zprávu zveřejněnou na webových stránkách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje naleznete zde:

https://www.msk.cz/cz/podnikani/informace-k-zapisu-do-zivnostenskeho-portalu-45981/

 

 


Vytvořeno: 18. 2. 2020
Poslední aktualizace: 18. 2. 2020 12:20