Poplatek za odpad zůstává nezměněn - 588 Kč.
Obsah
Bezpečné koupání a pobyt v přírodě
-
Neskákat do vody hned, ale nejprve se opláchnout. Neskákat do míst, kde není známá hloubka.
-
Nikdy se nekoupat sám a na místech, která nejsou dobře známá.
-
Pokud do vody skáče více osob, je dobré se ujistit, zda kamarád, který skočil přede mnou vyplaval, aby nemohlo dojít ke zranění.
-
Ve vodě si nehrát s předměty, o které je možné se zranit.
-
Do vody neházet nic co tam nepatří.
-
Po dobu hry ve vodě je nutné dávat pozor a občas se přesvědčit, zda nikdo nechybí a na místě je tolik osob, kolik jich přišlo. V zápalu hry se může lehce stát, že se kamarád mohl začít topit a nikdo si toho nevšiml.
-
Když se zjistí, že chybí některý z kamarádů, je nutné na to upozornit ostatní a začít jej hledat. Co nejdříve přivolat dospělou osobu a informovat ji o tom co se stalo.
-
Člověk je součástí přírody, a proto by se k ní měl chovat jako ona k němu. Zejména nelámat větve stromů, netrhat zbytečně květy a rostliny, nezabíjet malé a bezbranné živočichy, hmyz, nevybírat hnízda ptáků. Příroda naopak potřebuje pomoc člověka, proto je vhodné se do pomoci přírodě zapojit.
-
V přírodě se chovat tiše, nezakládat ohně a nenechávat po sobě odpadky.
-
Hrát si na místech, kde jsou k tomu vytvořeny podmínky. Nepoužívat hlučné předměty (petardy, rádio…), které plaší zvířata a obtěžují ostatní lidi.
-
V lese nebo na louce nejíst a nesbírat rostoucí plody, které bezpečně neznáme.
-
Nebát se upozornit kamaráda, který přírodu ničí a devastuje na to, že nejedná správně.
-
Na výlet do přírody si s sebou vzít nejen něco k jídlu a pití, ale i základní pomůcky na poskytnutí první pomoci. Pokud jsme na něco alergičtí, nezapomínat na léky, které ztlumí počáteční reakci těla.
Poslední aktualizace: 5. 4. 2018 13:52