Poplatek za odpad zůstává nezměněn - 588 Kč.
Obsah
Rady pro rodiče, kteří posílají děti na letní tábory
-
Zjistit si, kdo letní tábor provozuje (zvláště pokud je to tábor na inzerát).
-
Doprovodit dítě na místo, odkud odjíždí na tábor a osobně je předat vedoucímu oddílu.
-
Zjistit si přesnou adresu pobytu dítěte a termín návratu.
-
Alespoň 2x - 3x napsat dítěti pohled nebo dopis a vyžadovat i od dítěte informace o jeho pobytu.
-
Informovat se u hlavního vedoucího nebo oddílového vedoucího na programovou náplň tábora a věk, popřípadě kvalifikaci oddílových vedoucích (zkušenosti z práce s dětmi, studující osoby, které celoročně s dětmi pracují).
-
Pro dítě by měl být tábor součástí prázdninového programu. Dítě nesmí mít pocit, že je tam dáno "za trest" nebo z důvodu, že rodiče například odjíždějí do zahraničí a dítě nechají v ČR.
-
Pokud dítě napíše o negativních zkušenostech ze svého pobytu (například nedostatek stravy, nadměrná fyzická zátěž, tělesné tresty apod.) prověřit si tyto skutečnosti (osobní návštěva tábora, písemný dotaz na hlavního vedoucího).
-
Vybavit dítě dostatečným množstvím léků, které pravidelně užívá a informovat o tom lékaře nebo zdravotní personál, který má být součástí vedení tábora.
-
Informovat vedoucího oddílu o případných zdravotních omezeních dítěte, sdělit, zda je plavec či neplavec.
-
Po návratu dítěte z tábora mít čas na povídání o průběhu celého pobytu, pokud dítě hovoří o negativních skutečnostech, prověřit si je.
-
Dojde-li k nápadné změně chování, nechuť hovořit o pobytu, programu, kamarádech, vedoucích nebo jeví známky fyzických trestů - kontaktovat některé rodiče dětí ze stejného oddílu, jak na tento pobyt reagují jejich děti.
-
Pokud dítě nechce o negativních skutečnostech hovořit s rodiči, obrátit se na odborníky (například na Linku bezpečí, tel. č.: 800 155 555 , která je anonymní a bezplatná po celých 24 hodin denně).
-
V závažných případech se obrátit na Policii ČR
Poslední aktualizace: 5. 4. 2018 13:52