Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Město Vítkov

město Vítkov

MĚSTO V PŘÍRODĚ

Město Vítkov se nachází ve Slezsku v okrese Opava, v Moravskoslezském kraji. Leží v terénu Vítkovské vrchoviny na úpatí Nízkého Jeseníku. Žije zde přibližně 5 670 obyvatel. Vítkov je pro jižní Opavsko obec s rozšířenou působností; její správní obvod zahrnuje 12 obcí. Městem protéká potok Čermná.

ЯК ПРАВИЛЬНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ?

ЯК ПРАВИЛЬНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ? 1

Інформація про класифікацію впливу в Чеській Республіці

Жовтий контейнер для пластику

 

ТАК

До пластикової тари відносяться фольга, мішки, пластикові пакети, ПЕТ-пляшки, упаковки від миючих, чистячих та косметичних засобів, стаканчики від йогурту, молочних продуктів, пакувальні плівки від споживчих товарів, коробки від компакт-дисків, інші пластикові вироби та  пінополістирол.

НІ

Сюди не відносяться упаковка від залишків жирних харчових продуктів або засобів для чищення, упаковка від корозійних речовин, фарб та інших небезпечних речовин, підлогові покриття або водопровідні труби.

 


Синій контейнер для паперу

 

ТАК

Журнали, газети, зошити, коробки, паперові обгортки, все, що виготовлено з картону чи паперу. Також конверти з віконцем та пухирчастою плівкою без пластику всередині. Підійде навіть папір із скріпками.

НІ

У синій контейнер не кладуть копіювальний, жирний, мокрий чи брудний папір.

Ці матеріали не можуть бути перероблені.Будь ласка, зверніть увагу, що використані дитячі підгузки насправді поміщаються не в контейнер для паперу, а у відро для сміття!

 

Зелений контейнер для скла

 

ТАК

У зелений контейнер можна викинути будь-яке скло, наприклад, пляшки з-під вина, алкогольних та безалкогольних напоїв, банки з-під кетчупу, варення чи консерви. Також прозоре скло з вікон та дверей. Скло не потрібно розбивати, воно буде відсортоване далі!

Якщо поруч стоять зелений та білий контейнери, ми кладемо прозоре скло у білий контейнер, а кольорове – у зелений.

 

НІ

У ці контейнери не кладуть кераміку та фарфор, автомобільне скло, дзеркала або дротяне скло, позолочене або плаковане скло. Подвійне скло має бути повернене до магазину.

 

Помаранчевий контейнер для пакетів від напоїв

 

ТАК

Контейнер для пакетів від напоїв не обов'язково повинен бути повністю помаранчевим, на ньому може бути помаранчева наклейка. У контейнер кладуть упаковки з-під соку, вина, молока і молочних продуктів, які необхідно як слід віджати, перш ніж помістити у контейнер.

 

НІ

Сюди не відносяться "м'які" пакети, такі як від кави та різних порошкоподібних продуктів. Не викидайте картонні коробки з під напоїв, сильно забруднених залишками їжі.

 

Контейнер, маркований сірою металевою наклейкою

 

ТАК

У металеві контейнери поміщаються дрібні металеві відходи, які можна легко просунути через отвір - зазвичай це банки та бляшанки з-під напоїв, металеві трубки, фольга, металеві пробки, кришки, коробки, цвяхи, шурупи, скріпки та інші дрібні металеві відходи.

Крім цих дрібних відходів, до пунктів збору можна віднести й інші металеві відходи, такі як труби, металічні листи, каструлі, ванни, велосипеди та інші громіздкі предмети. Металеві електроприлади є окремою категорією та можуть бути утилізовані лише повністю у пунктах збору.

 

НІ

У контейнери не кладуть банки з-під фарби, герметичні ємності із залишками небезпечних речовин, побутову техніку та інші прилади, що відслужили свій термін та складаються з декількох матеріалів. Ці види відходів сортуються окремо у пунктах збору. Вони не включають важких або токсичних металів, таких як свинець або ртуть. Окремий розділ - це автомобільні уламки, які приймаються пунктами прийому металобрухту, де потім видається сертифікат екологічної утилізації.

 

Коричневий контейнер для БІО-відходів

 

ТАК

З домашнього господарства: цілі фрукти або їхні залишки, овочі, чайні пакетики, кавова гуща, кісточки від фруктів, кісточки від овочів, листя і шкірка овочів, цитрусових, картоплі, огірків та інших овочів.

 

З саду: листя, трава, бур'яни, залишки рослин, тирса, тріска від гілок дерев і чагарників, ґрунт для горщиків, опалі ягоди, бур'яни, цілі рослини, сіно, солома, гілки (розрізані на частини приблизно 30 см), дерн.

 

НІ

Сюди не відносяться харчові відходи (так звані гастровідходи), харчові масла, кістки, м'ясо, шкури, мертві тварини, екскременти м'ясоїдних тварин, забруднена тирса, гілки дерев розміром більше 30 см, пні і всі інші відходи, що не розкладаються!

 

Біологічні відходи не повинні бути забруднені небезпечними речовинами або речовинами, які можуть завадити їх подальшій переробці на компостній установці (наприклад, олія, пластмаси, відходи тваринництва, субпродукти тварин тощо). Тільки з цих відсортованих біовідходів можна виробляти високоякісний компост, що використовується у сільському господарстві, озелененні чи рекультивації земель.

Кожен муніципалітет або місто в Чеській Республіці зобов’язане сплачувати збір за утилізацію відходів. Збір сплачує кожна особа, яка постійно проживає на території муніципалітету чи міста, включаючи дітей. Розмір зборів та інші правила встановлюються кожним муніципалітетом та містом.

 

Datum vložení: 11. 4. 2022 15:27
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2023 11:58
Autor: Jan Dušek

Ostatní informace

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Svoz odpadů

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
2
3 4 5
6 7
8
9
10 11
12
13 14
15
16
17 18 19
20 21
22
23
24 25
26
27 28
29
30
31 1 2
3 4

Aktuální teplota

12.7.2024 12:07

Aktuální teplota:

27.7 °C

Vlhkost:

64.1 %

Rosný bod:

20.3 °C

Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas


Město Vítkov