Den, kdy nacistické Německo obsadilo naši republiku a svoboda byla násilím potlačena. Začalo šest let okupace, strachu, perzekucí a zmařených lidských osudů.
Připomínejme si tento den jako memento naší historie. Svoboda, demokracie a samostatnost nejsou samozřejmostí – vždy je nutné je chránit a bránit.