Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Město Vítkov

město Vítkov

MĚSTO V PŘÍRODĚ

Město Vítkov se nachází ve Slezsku v okrese Opava, v Moravskoslezském kraji. Leží v terénu Vítkovské vrchoviny na úpatí Nízkého Jeseníku. Žije zde přibližně 5 670 obyvatel. Vítkov je pro jižní Opavsko obec s rozšířenou působností; její správní obvod zahrnuje 12 obcí. Městem protéká potok Čermná.

Я маю тимчасовии захист в Чеськіи Республіці, і мені потрібно знати, як діяти після 01.07.2023

Я маю тимчасовии захист в Чеськіи Республіці, і мені потрібно знати, як діяти після 01.07.2023 1

Практичні рекомендації щодо утримання або забезпечення житла та пільгової підтримки осіб, які мають тимчасовий захист.

1. Зараз я проживаю в ОБ’ЄКТІ ЕКСТРЕНОГО РОЗМІЩЕННЯ

До 30.06.2023 державне гуманітарне житло надається безкоштовно всім розміщеним особам.

З 01.07.2023 проживання буде безкоштовним (оплачуваним державою) лише для вразливих осіб та тих, кому надано тимчасовий захист менше 150 днів тому. Інші гості повинні оплачувати проживання самостійно. Для оплати орендної плати вони можуть отримати підтримку у вигляді гуманітарної допомоги, збільшеної на так звані враховані витрати на житло.

Як діяти далі?

1. Негайно зв’яжіться з постачальником житла та дізнайтеся, на яких умовах можна укласти договір оренди або інший договір про розміщення.

Повідомте власника про можливості вашого доходу. Якщо ви не розумієте умови або або не здатні їх виконати, зв’яжіться з консультаційною лінією (див. нижче).

2. Якщо ви належите до так званої вразливої групи населення, тобто маєте обмежені можливості заробітку через вік чи стан здоров’я, держава й надалі буде оплачувати ваше проживання. Вразливість можна довести лише за допомогою заяви на отримання гуманітарної допомоги!

 

Вразливі групи населення:

  • Діти до 18 років
  • Особи старше 65 років
  • Особи з обмеженими можливостями через стан здоров’я та інваліди
  • Особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до 6 років або особами з інвалідністю
  • Вагітні жінки
  • Студенти до 26 років

 

Томунеобхідно подати заяву на отримання гуманітарної допомоги, навіть якщо ви ще не подавали заяву на неї і навіть якщо вона вам не була надана. Ознаку вразливості можна вказати лише в електронній заяві на отримання гуманітарної допомоги. Як це зробити?

a. Подайте заяву на отримання гуманітарної допомоги для себе та своїх дітей як ви звикли, або якщо ви ще не подали заяву, то тут: https://davkyuk.mpsv.cz/jazyk, важливу інформацію та інструкції  можна знайти тут https://www.mpsv.cz/web/cz/humanitarni-davka:

b. У разі дітей до 18 років та осіб старше 65 років ознака вразливості створюється в заяві на отримання гуманітарної допомоги  автоматично.

c. У разі особи з інвалідністю необхідно до заяви завантажити копію картки інваліда з України або довідки про інвалідність (на період дії воєнного стану в Україні також дійсні прострочені картки та довідки) або висновок чеського управління соціального забезпечення тут https://eportal.cssz.cz/:

d. У разі особи, яка доглядає за дитиною до 6 років, необхідно вказати ім’я дитини, за якою вона доглядає.

e. У разі особи, яка доглядає за особою з s обмеженими можливостями або інвалідністю, необхідно вказати ім’я особи, за якою вона доглядає. Водночас особа з обмеженими можливостями або інвалідністю повинна вказати, хто за нею доглядає.

f. У разі студента віком до 26 років до заяви про надання гуманітарної допомоги необхідно додати копію підтвердження про навчання в чеській школі або підтвердження про прийняття на навчання в чеську школу. Підтвердження буде видано школою, до якої вас прийняли. 

g. У разі вагітної жінки до заяви на отримання гуманітарної допомоги необхідно додати медичний висновок або довідку про вагітність. 

3. Відмітка про вразливість із заяви на отримання гуманітарної допомогиавтоматично записується в систему, через яку виділяється безкоштовне житло (HUMPO).

4. Ви маєте право на безкоштовне проживання протягом 150 днів з моменту надання вам тимчасового захисту, навіть якщо ви не є вразливою особою.

5. Повідомте свого постачальника житла, що ви належите до групи вразливих осіб і маєте право на житло, оплачене державою. 

a. Якщо власник продовжує надавати таку форму розміщення, ви можете залишитися в тому самому помешканні.

b. Якщо власник більше не надає житлоe, слід звернутися до KACPU тут: https://prod.frs.gov.cz/uk/tymchasovyy-zakhyst/spysok-krayovykh-tsentriv-dopomohy-ukrayini/, де вам призначать нове житло на основі ознаки вразливості в системі HUMPO.

6. Якщо ви змінюєте житло самостійно або без серйозних об’єктивних причин (наприклад, безбар’єрний будинок для інвалідів-візочників), ви втрачаєте право на безкоштовне житло, навіть якщо ви вразлива людина!

7. Якщо ви не належите до групи вразливих осіб, слід або укласти договір оренди з існуючим постачальником житла, або знайти інше житло, якщо нинішній власник більше не надає житло або надає його на умовах, які були б неприйнятні для вас. У цій справі ви можете звернутися в муніципалітет, CPIC (https://www.integracnicentra.cz/), на консультаційні лінії (див. нижче) або служби підтримки (наприклад, тут: https://www.mpsv.cz/documents/20142/4552532/HUMPO_A4_cerven_2023_UA.pdf/fe8f35d1-7018-cb58-0ff1-b07fead59512)

8. Якщо трапилося так, що частина вашої родини відноситься до вразливої групи, а частина ні (наприклад, у сім’ї, де є батько, мати, дитина 5 років і дитина 8 років, обидва діти і один з батьків, який доглядає за 5-річною дитиною, будуть у вразливій групі, другий батько не буде вразливою особою), необхідно, щоб вразливість була визначена у осіб, яких це стосується (через електронну заяву на отримання гуманітарної допомоги), та домовитися з постачальником житла про укладення договору оренди для невразливої особи, яка буде оплачувати оренду самостійно (якщо ви маєте право на гуманітарну допомогу, у цієї невразливої особи для розрахунку допомоги будуть оцінені враховані витрати на житло).

9. Умови припинення проживання завжди регулюються договором оренди, який ви укладаєте з постачальником житла, і Цивільним кодексом. Консультаційні лінії див. нижче.

10. Якщо витрати на житло перевищують ваші фінансові можливості, можна подати заяву на гуманітарну допомогу, збільшену на враховані витрати на житло. Загальна сума фінансової підтримки залежить від вашого доходу та заощаджень і місця вашого проживання. Усі дані необхідно внести до заяви на отримання гуманітарної допомоги.

 

2. Особи, які проживають в СОЛІДАРНОМУ ДОМОГОСПОДАРСТВІ

Солідарні домогосподарства (власники) з 1. 7. 2023 року не отримуватимуть державну допомогу за розміщення осіб, які мають тимчасовий захист. Враховані витрати на житло можуть бути отримані безпосередньо орендарями (особами з тимчасовим захистом) через гуманітарну допомогу, якщо їх власних коштів недостатньо для оплати оренди. 

 

Як діяти далі?

1. Якщо Ви орендували окрему квартиру, Вам необхідно домовитися з власником квартири, щоб він зареєстрував квартиру в реєстрі квартир тут: https://www.mpsv.cz/web/cz/prispevek-pro-solidarni-domacnost. Це необхідно зробити для того, щоб мати можливість запросити на проживання в цій квартирі більш високі враховані витрати на житло в гуманітарній допомозі, якщо ви хочете подати заяву на її отримання. 

2. Домовтеся з власником квартири про укладення договору оренди, наприклад, див. тут: https://czechia.iom.int/resources/rental-contract-template. Тут повинні бути вказані імена всіх розміщених осіб.

3. Якщо у вас недостатньо коштів для оплати оренди, ви можете подати заяву на гуманітарну допомогу, збільшену на враховані витрати на житло (див. нижче), тобто 3000 крон/особу. Це запитується через заяву на отримання гуманітарної допомоги тут: https://davkyuk.mpsv.cz/uk/jazyk#. Можливо врахувати враховані витрати на житло в допомозі на користь до 5 осіб, які проживають разом в одному колі (сім'ї), кількість «сімей» (кіл), які проживають в одній квартирі, не обмежена.

4. Якщо ви проживаєте в одному домогосподарстві з власником квартири (це не окрема квартира), ця квартира не може бути зареєстрована в реєстрі квартир. Для цих приміщень в рамках гуманітарної допомоги враховані витрати на житло будуть нижче, а саме 2 400 крон/особу.

5. Якщо ви проживаєте в квартирі, яку її власник не зареєстрував у реєстрі квартир, або якщо ви проживаєте в житлі, яке не є квартирою, і у вас є витрати на житло, враховані витрати на житло, які можуть бути зараховані до гуманітарної допомоги, також будуть нижче, а саме 2400 крон/особа.

 

Яку підтримку я можу отримати?

Гуманітарна допомога

ситуація

Сума допомоги, яка входить у розрахунок

Дорослий протягом 150 днів після надання тимчасового захисту

4 860 крон/місяць

Особа з інвалідністю протягом і понад 150 днів з моменту надання тимчасового захисту

7 290 крон/місяць

Дитина до 18 років

3 490 крон/місяць

Дитина з інвалідністю протягом і понад 150 днів з моменту надання тимчасового захисту

5 235 крон/місяць

Дитина віком від 6 до 10 років протягом і понад 150 днів

4 188 крон/місяць

Дорослий понад 150 днів

3 130 крон/місяць

Дорослий, який належить до групи вразливих осіб і перебуває в Чеській Республіці понад 150 днів

4 860 крон/місяць

Особа з інвалідністю, яка перебуває в Чеській Республіці понад 150 днів

7 290 крон/місяць


Враховані витрати на житло, включені в розрахунок гуманітарної допомоги

Тип житла

Сума

Проживання в квартирі, зареєстрованій в реєстрі квартир Міністерства праці та  соціальних справ

+ 3000 крон/місяць/особа

Проживання в іншому місці, ніж у квартирі, зареєстрованій в реєстрі
квартир

+ 2 400 крон/місяць/особа


Заява на отримання гуманітарної допомоги подається в електронному вигляді тут:
https://davkyuk.mpsv.cz/uk/jazyk#. Загальний розмір допомоги з врахованими витратами на житло визначається відповідно до вашого доходу!!! (дохід вираховується з індивідуальної гуманітарної допомоги на одну особу та врахованих витрат на житло; отримана сума порівнюється із залишком грошових коштів на банківських рахунках). Якщо розмір допомоги менший за 50 чеських крон, але більший за 0 чеських крон, вона надається в розмірі 50 чеських крон.

Орієнтовний калькулятор для розрахунку гуманітарної допомоги доступний на сайті: www.mpsv.cz/web/cz/orientacni-kalkulacka.

 

Лінії інформації та підтримки

 

Лінія і її спрямованість контактні дані мови години роботи
Безкоштовна лінія Міністерства праці та соціальних  справ: соціальне консультування, кризове втручання, також для
помічників з Чеської Республіки
+ 420 800 601 020
https://linkalia.cz/
чеська,
українська,
російська,
ромська, угорська
Пн - Пт: 9-17
+ кризова
інтервенція
додатково у
вихідні, до 21 год
Лінія Бюро зайнятості для громадян України: та
їх роботодавців: гуманітарна допомога, зайнятість, безпечна праця
+ 420 950 180 100
ua@uradprace.cz
українська -
Інформаційна лінія Міністерства внутрішніх
справ для іноземців з тимчасовим захистом з
питань перебування
+ 420 974 801 802
ukrajina@mvcr.cz
українська Пн - Пт: 8:00 – 16:00
Гаряча лінія для біженців з України: Людина в біді +420 770 600 800 українська -
Інформаційна лінія МОМ (безкоштовно) +420 800 050 749 українська,
чеська,
англійська,
російська
Пн - Пт: 9:00 – 17:00

Лінія допомоги громадянам України Харіта ЧР:

Інформація, допомога, психосоціальна допомога, переклади

+420 731 432 431
ukraina.info@charita.cz.cz
українська,
чеська
Пн - Пт: 9:00 – 18:00
Психологічна допомога іноземцям, які
постраждали від подій в Україні NÚDZ
Карта психосоціальної допомоги Україні
+420 283 088 467
https://www.nudz.cz
/pomahame-
ukrajine/psychosoci
alni-podpora
українська,
російська
-

 

 

Datum vložení: 28. 6. 2023 15:58
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2023 11:29
Autor: Jan Dušek

Ostatní informace

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Svoz odpadů

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
2
3 4 5
6 7
8
9
10 11
12
13 14
15
16
17 18 19
20 21
22
23
24 25
26
27 28
29
30
31 1 2
3 4

Aktuální teplota

12.7.2024 12:07

Aktuální teplota:

28.1 °C

Vlhkost:

64.0 %

Rosný bod:

20.7 °C

Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas


Město Vítkov